Postavíme vám váš domov...

Facebook


Co obsahuje projektová dokumentace

Předpokládáme, že Váš pozemek je určený k zástavbě rodinného domu, a že budeme stavět na stavební povolení či na ohlášení stavby (dle parametrů stavby a zastavěné plochy). Nejdříve je zapotřebí zjistit, zda jsou v blízkosti inženýrské sítě a zda je jejich rozvod v příslušném místě dostatečně kapacitně dimenzován k připojení nového odběrného místa, dále ve kterém místě je napojení na inženýrské sítě možné, popřípadě nejsou-li tam ze strany dodavatelů médií nějaká omezení nebo podmínky. Při té příležitosti byste si měli udělat jasno, jakými médii budete vytápět Váš dům a jaký příkon budete u těchto médií potřebovat. Tyto potřebné informace si zjistíte u příslušných dodavatelů médií, popřípadě u projektanta, který má pro danou činnost odbornou způsobilost.

Pro vyřízení povolení ke stavbě je vždy zapotřebí zhotovit projektovou dokumentaci. Zde se budete muset rozhodnout, zda si necháte zhotovit projektovou dokumentaci domu na zakázku dle svých individuálních požadavků nebo zda si vyberete nějaký typový projekt, který by se Vám líbil a zároveň se hodil do daného místa.

Projektová dokumentace od A-styl ateliéru obsahuje:

 1. Průvodní zpráva
 2. Souhrnná technická zpráva
 3. Situace stavby
 4. Dokladová část
 5. Zásady organizace výstavby
 6. Dokumentace objektů
 7. Průkaz energetické náročnosti budovy
 8. Požární zprávu
 9. Projekt vytápění
 10. Projekt zdravotně technických instalací
 11. Projekt elektroinstalace domu
 12. Projekt oplocení
 13. Statický výpočet (není nutný)

Kromě projektové dokumentace samotného rodinného domu budete potřebovat i projektovou dokumentaci ke každé jednotlivé přípojce na média, kterou budete chtít realizovat (voda, kanalizace, plyn, jímka, čistička, popř. další). Pro nás jsou tyto přípojky samozřejmostí, které se automaticky objeví, tam kde to bude za potřebí.

POZOR !!! Zmínili jsme se o projektové dokumentaci zhotovené dle individuálních přání zákazníka (na míru) a nebo možnosti si pořídit typový projekt, který nabízí spousta tzv.projekčních kanceláří... Tyto typové projekty lákají investory hlavně díky své nízké ceně až o 50% nižší než cena individuálního projektu. Je potřeba ale upozornit, že typový projekt obsahuje pouze dokumentaci vztahující se pouze k objektu rodinného domu. V projektu nejsou řešeny vztahy objektu s pozemkem, jako je umístění na pozemku, základové poměry, připojení na inženýrské sítě apod. Někdy je k typovému projektu přikládán i průkaz energetické náročnosti a požární zpráva. Tyto dokumenty ale pracují s umístěním objektu na pozemku a orientací na světové strany. Proto nejsou úplné a nezohledňují pravý stav věci. A všechny tyto dodělávky je potřeba k ceně typového projektu přičíst. Proto platí (i když se to na první pohled nezdá), že se dostanete na podobnou cenovou hranici jako u individuální projektové dokumentace.

Všechny potřebné nedostatky typové projektové dokumentace Vám doplníme a zkompletujeme jako celý soubor v jeden celek.


Věděli jste, že máme VLASTNÍ PROJEKČNÍ KANCELÁŘ?

Věděli jste, že máme VLASTNÍ PROJEKČNÍ KANCELÁŘ?

Pobavme se o Vašich přáních na úvodní bezplatné konzultaci.

ZELENÁ ÚSPORÁM 2020

Jsme oficiálním certifikovaným zhotovitelem (prováděcí firmou) v programu Nová zelená úsporám.

Cílem programu je snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavba domů s velmi nízkou energetickou náročností (tzv. pasivních domů) a efektivní využití zdrojů energie (kotle, čerpadla, solární systémy, apod.).

Zajišťujeme kompletní servis ohledně dotačního programu.

Zeptejte se nás

A-dům s.r.o.
Bieblova 1110/1B
500 03  Hradec Králové 

Tel./Fax: +420 495 482 535
Mobil: +420 725 862 483
E-Mail:
 


© 2021, A - dům, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑